Podsumowanie konferencji Symbioza fizjoterapeuty, lekarza i inżyniera szansą na rozwój naukowy – Fizjoterapia i aktywność zdrowotna

W dniu 23 października 2020 roku odbyła się II Ogólnopolska Konferencja popularno-naukowa „Symbioza fizjoterapeuty, lekarza i inżyniera szansą na rozwój naukowy – Fizjoterapia i aktywność zdrowotna”, której celem było propagowanie wiedzy i nowoczesnych rozwiązań technologicznych jakie można zaobserwować w dzisiejszej rozległej fizjoterapii i medycynie, jak również dotarcie do różnych branż gospodarki oraz przedsiębiorstw aby wspomóc współpracę z innymi dziedzinami nauk.

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną Konferencja odbyła się w trybie zdalnym. Mimo niecodziennej formy, choć coraz bardziej popularnej w obecnych czasach, w Konferencji wzięło udział w sumie 170 Uczestników z różnych jednostek naukowych, w tym także ośrodków zagranicznych. W trakcie trwania konferencji odbyło się 5 sesji popoularno-naukowych, na których prezentowano 26 prac dotyczących:

  1. oceny i korekcji wad postawy,
  2. narzędzi zarządzania w fizjoterapii,
  3. fizjoterapii i fizjoprofilaktyki jako wsparcia aktywnego starzenia,
  4. inżynieryjnego wspomagania fizjoterapii,
  5. a także modulacji bólu i jego klinicznego znaczenia.

W imieniu Organizatorów jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy za udział. Mamy nadzieję, że było to dla Państwa ciekawe i cenne doświadczenie oraz chcielibyśmy Państwa zaprosić już na kolejną edycję! Do zobaczenia wiosną przyszłego roku:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *